Badanie na wypadające włosy
2011-06-08 12:23:27
Czy zaobserwowałeś nadmierne wypadanie włosów? Od jakiegoś czasu codziennie tracisz ponad sto włosów? Masz prawo być zaniepokojony. Teraz możesz wykonać badanie i dowiedzieć się, co jest przyczyną utraty tylu włosów. Badanie polega na analizie struktury włosa pod mikroskopem. Innym sposobem jest biopsja skóry głowy.
Przyczyny wypadania włosów to między innymi:
- niedobór witamin i mikroelementów (przede wszystkim Fe),
- skłonności genetyczne,
- starzenie się organizmu,
- czynniki środowiskowe,
- problemy z tarczycą,
- choroba nadnerczy,
- zaburzenia hormonalne spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem przysadki,
- problemy z jajnikami,
- inne schorzenia.
Czynniki te są wystarczającym powodem, aby wykonać badanie włosów.
Do badania potrzebne są włosy, które wypadły oraz włosy wyrwane z okolic miejsca łysiejącego. Następnie specjaliści badają włosy pod mikroskopem. Wyniki określają czy struktura włosów nie przejawia choroby genetycznej powodującej łysienie. Tichogram pomoże stwierdzić jaki to typ łysienia i na skutek czego powstało. Przed wykonaniem tego badania powinno się zrobić inne, wskazane przez lekarza, np. badanie krwi pod kątem niedoboru witamin i mikroelementów. Lekarz mogą też zalecić biopsję skóry głowy i mieszków włosowych. Wszystkie te zabiegi pomogą określić czy cierpisz na jakąś chorobę oraz czy utarta włosów jest odwracalna.
Przed badaniem trzeba powiedzieć specjaliście jak pielęgnowane były włosy, przebyte i aktualne choroby, przyjmowane leki i środki antykoncepcyjne. Badanie włosów może być przeprowadzone w każdym wieku oraz u kobiet w ciąży. Jest ważne, ponieważ przy odkryciu przyczyny wypadania włosów następuje odpowiednie jej leczenie, a nasz komfort życia staje się lepszy.
Źródło:abczdrowie.pl / własne
Badanie na wypadające włosy
Badanie na wypadające włosy - Czy zaobserwowałeś nadmierne wypadanie włosów? Od jakiegoś czasu codziennie tracisz ponad sto włosów? Masz prawo być zaniepokojony. Teraz możesz wykonać badanie i dowiedzieć się, co jest przyczyną utraty tylu włosów. Badanie polega na analizie struktury włosa pod mikroskopem. Innym sposobem jest biopsja skóry głowy.