Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Problem przewlekłych chorób dróg oddechowych

2011-09-14 12:34:54

Choroby dróg oddechowych takie jak astma, POChP czy mukowiscydoza to wielki problem we współczesnym świecie. Z roku na rok rośnie liczba zachorowań a mukowiscydoza oceniana jest jako jedna z najczęstszych chorób genetycznych.


Obecnie wielu naukowców, lekarzy oraz przemysł farmaceutyczny starają się pomagać w walce z tymi schorzeniami. W wielu krajach powstają całe programy, które w sposób kompleksowy zajmują się profilaktyką jak równiez diagnostyką tych schorzeń. W czasie polskiej prezydencji w UE problem przewlekłych chorób oddechowych stał się jednym z priorytetów unijnej polityki zdrowotnej. Wielką rolę w tej dziedzinie odgrywa również wielu producentów nowoczesnej aparatury medycznej, którzy w coraz doskonalszy sposób starają się dostosowywać swe urządzenia do podawania najnowszych leków lub opracowywać zupełnie nowe technologie do wytwarzania aerozoli.



Jednym z takich producentów jest irlandzka biotechnologiczna firma Aerogen Ltd., która specjalizuje się w konstruowaniu najnowocześniejszych rozwiązań do podawania leków wziewnych w nebulizacji. Opracowana i opatentowana przez Aerogen mikropompa OnQ to nowatorskie rozwiązanie, które umożliwia podawanie praktycznie wszystkich leków do nebulizacji. Nowa technologia OnQ to wolność dla setek tysięcy chorych, dla których dotychczas inhalacje stanowiły olbrzymi problem.


W maju 2011 roku Aerogen wprowadził na polski rynek nowy model inhalatora Aeroneb Go. Oparty jest na tej samej technologii OnQ, co stosowana w nebulizatorach Aeroneb Pro i Aeroneb Solo używanych od wielu lat w polskich szpitalach. Aeroneb Go to wersja przeznaczona dla osób wymagających wykonywania codziennej nebulizacji w domu, pracy, szkole czy na wycieczce.
Model Go to całkowicie mobilny inhalator, który podobnie jak jego profesjonalne odpowiedniki nie wykorzystuje sprężonego powietrza ani ultradźwięków do wytwarzania aerozolu. Generatorem jest tu mikropompa wykorzystująca technologię OnQ uznaną w świecie za najskuteczniejszą z dotychczasowych metod otrzymania aerozolu.

 


Sukcesem medycznym tej technologii jest uzyskanie aerozolu o stałej powtarzalnej wielkości cząstki. Przekłada się to na możliwość dokładniejszego określenia ilości zdeponowanego leku, tym samym na powtarzalność jego dawkowania. Technologia OnQ pozwala również na podawanie mniejszej objętości roztworu (o wyższym stężeniu) w krótszym czasie. Zwiększona o 60% efektywność działania to mniejsza ilość podawanych leków, co zdecydowanie obniża koszty leczenia.
Brak w inhalatorze Aeroneb Go kompresora, czyli sprężonego powietrza powoduje, że podany lek nie zmienia swojej temperatury i nie występuje dodatnia wentylacja. Wyeliminowanie ultradźwięków, zmieniających struktury niektórych leków, dało możliwość podawania przy pomocy Aeroneb Go wszystkich leków do aerozoloterapii z gwarancją niezmienności ich struktury i właściwości. Szczególnie polecany do podawania Atrovent, Bricanyl, Ventoline, Tobi, Pulmozyme, Colistin TZF. Obecnie również przy użyciu AG prowadzone są badania kliniczne nad możliwością wziewnego podawania siarczanu magnezu dzieciom chorym na astmę w miejsce terapii dożylnej. Ponadto Aeroneb Go uczestniczy w farmakokinetycznym badaniu biorównoważności leczenia Nebcinal 150mg/3ml podawanego przez Aeroneb Go vs. Tobi 300mg/5ml podawanego przez Pari LC Plus/Pulmoaid u pacjentów z mukowiscydozą.



Dzięki temu, że Aeroneb Go współpracuje z bezmaseczkowym inhalatorem BabyAir możliwe jest również stosowanie szerszego spektrum leków dla grupy wiekowej 0-2 r.ż. Aeroneb Go skierowany jest głównie do pacjentów chorych na alergię, astmę i mukowiscydozę, Przeszedł wiele badań klinicznych i jego parametry są całkowicie porównywalne, miejscami niejednokrotnie lepsze od takich znanych w Polsce marek jak Pari (Pari LC, Pari e-Flow). Dodatkowo prosta budowa, łatwość czyszczenia oraz atrakcyjna cena sugerują, że wreszcie pacjent w Polsce otrzymuje produkt o najwyższej światowej jakości niezbędny w leczeniu wielu chorób układu oddechowego.

 

*dane pochodzą z serwisu aerogen.com

 



Źródło: Informacja prasowa

wszystkie artykuly

Problem przewlekłych chorób dróg oddechowych

Problem przewlekłych chorób dróg oddechowych - Choroby dróg oddechowych takie jak astma, POChP czy mukowiscydoza to wielki problem we współczesnym świecie. Z roku na rok rośnie liczba zachorowań a mukowiscydoza oceniana jest jako jedna z najczęstszych chorób genetycznych.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją