Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Aptekarze protestują

2012-01-17 11:30:28

Aptekarze w całej Polsce rozpoczęli akcję protestacyjną w związku z obowiązującymi od 1 stycznia przepisami, które przewidują kary dla aptekarzy za wydanie leku ze zniżką osobie nieuprawnionej.


Okręgowa Izba Lekarska w Olsztynie także podjęła decyzję o przyłączeniu się do tej ogólnopolskiej akcji. To oznacza, że od dziś - do odwołania między godziną 13 a 14 apteki będą nieczynne, a realizowane będą tylko recepty w nagłych przypadkach.

 

Aptekarze żądają możliwości uzyskania przez pacjenta leku tańszego niż przepisany na recepcie (zmiany art. 44 ustawy refundacyjnej), zaprzestania karania aptekarzy za błędy na receptach przez nich niezawinione (uchylenia art. 43 ust.1 pkt. 6 ustawy refundacyjnej), a także rzeczywistej abolicji dla aptek w związku z wydawaniem leków na wadliwe recepty wystawione podczas protestu lekarzy, po 1 stycznia 2012 roku (zmiany ustawy z dnia 13 stycznia 2012 r. o zmianie ustawy refundacyjnej).

 

Aptekarze zapowiadają, że będą protestować do momentu usunięcia niekorzystnych dla nich zapisów ustawy refundacyjnej i jej rozporządzeń.


 

 

Źródło: www.Olsztyn.com.pl

wszystkie artykuly

Aptekarze protestują

Aptekarze protestują - Aptekarze w całej Polsce rozpoczęli akcję protestacyjną w związku z obowiązującymi od 1 stycznia przepisami, które przewidują kary dla aptekarzy za wydanie leku ze zniżką osobie nieuprawnionej.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją