Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Opis specjalności: seksuolog

Lekarz zajmujący się szeroko rozumianą seksualnością człowieka. Interesuje go prawidłowe życie seksualne człowieka - zarówno w sferze ciała, jak i ducha. Bada relacje między partnerami, i uczucia które towarzyszą ich związkom. Analizuje ludzkie umiejętności w zakresie  mówienia o uczuciach i odczytywania uczuć innych osób. W swych badaniach łączy dziedziny takie jak: medycyna, psychologia i socjologia. Dodatkowo zajmuje się badaniem orientacji seksualnych (homoseksualizm, biseksualizm) oraz dewiacji ( pedofilia, nimfomania ). Do seksuologa warto wybrać się gdy:

 

  • występują zaburzenia sprawności seksualnej
  • występuje brak satysfakcji płynącej ze stosunku seksualnego
  • dochodzi do znacznego osłabienie popędu seksualnego
  • dochodzi do konfliktów miedzy partnerami
  • wystepują problemy w pożyciu seksualnym
  • wystepuje brak akceptacji siebie i swojego ciała


Wizyta u seksuologa jest zwykle długo odkładana. Dla wielu par stanowi ostateczność. Udają się do specjalisty jedynie wtedy, gdy problemy seksualne silnie rzutują na pozostałe sfery życia, grożąc rozpadem związku.

seksuolog, Lekarz specjalista seksuolog, województwo 2

Lekarz specjalista seksuolog, Gabinety i przychodnie lekarskie, w których przyjmuje seksuolog, województwo 2

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją