Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

Olsztyńska edycja ogólnopolskiej akcji „Jedz smacznie i zdrowo” dobiegła końca

2010-08-02 13:21:47

Bezpłatne konsultacje z dietetykiem, przewodnik po zasadach zdrowego żywienia, degustacje produktów oraz konkurs sms to elementy zakończonej już letniej edycji kampanii edukacyjnej "Jedz smacznie i zdrowo". Kampania już od trzech lat zwraca uwagę Polaków na potrzebę zdrowego odżywiania się ikomponowania zbilansowanej diety dla całej rodziny.

Tegoroczna edycja kampanii Jedz smacznie i zdrowo trwała od 4 do 16 czerwca, obejmując swoim zasięgiem aż 113 lokalizacji wcałej Polsce. W Olsztynie akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem konsumentów w hipermarkecie Tesco, dietetycy, udzielający bezpłatnych konsultacji, skomponowali niemal 300 indywidualnie dobranych, 7-dniowych menu. Jadłospisy zostały opracowane na podstawie krótkiego wywiadu, uwzględniającego m.in. płeć, wskaźnik BMI, aktywność fizyczną oraz preferencje smakowe danej osoby.

W ramach kampanii, za zakup 4dowolnych produktów Nestle lub Nałęczowianka w hipermarketach Tesco, można było otrzymać przewodnik JEDZ SMACZNIE I ZDROWO - 10 zasad zdrowego żywienia. Organizatorzy akcji w Olsztynie przekazali konsumentom 500 egzemplarzyprzewodnika! Przedstawia on 10 podstawowych zasad prawidłowego odżywiania ikomponowania zbilansowanej diety:

1. Pij 1,5 l płynów dziennie!

2. Pamiętaj o pięciu porcjach warzyw i owoców dziennie!

3. Wybieraj produkty pełnoziarniste!

4. Unikaj tłuszczów zwierzęcych!

5. Spożywaj w rozsądnych ilościach produkty bogate w cukry proste!

6. Ogranicz spożycie soli!

7. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania to najważniejszy posiłek dnia!

8. Jedz zupy!

9. Jedz częściej i mniejsze porcje!

10. Nie rób zakupów, kiedy jesteś głodny!

W całej Polsce, podczas konsultacji dietetycznych w hipermarketach Tesco opracowano aż 4.300 indywidualnych menu, a organizatorzy akcji przekazali konsumentom łącznie 17.500 przewodników zzasadami zdrowego żywienia. Ponadto, w ramach degustacji rozdano ponad 125.500 zestawów produktów.

powrot.png

Olsztyńska edycja ogólnopolskiej akcji „Jedz smacznie i zdrowo” dobiegła końca

Olsztyńska edycja ogólnopolskiej akcji „Jedz smacznie i zdrowo” dobiegła końca - Bezpłatne konsultacje z dietetykiem, przewodnik po zasadach zdrowego żywienia, degustacje produktów oraz konkurs sms to elementy zakończonej już letniej edycji kampanii edukacyjnej Jedz smacznie i zdrowo. Kampania już od trzech lat zwraca uwagę Polaków na potrzebę zdrowego odżywiania się ikomponowania zbilansowanej diety dla całej rodziny.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją