Czy na pewno chcesz usunąć swoje konto?

usun zamknij

W Olsztynie rusza poradnia dla dzieci z wadami postawy

2010-08-25 12:02:45

Od 1 września przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie zacznie działać poradnia wad postawy. Znajdą w niej opiekę dzieci z wadami stóp, kolan i skrzywieniami kręgosłupa.


Nowa placówka, na którą szpital ma podpisany dodatkowy kontrakt z NFZ ma skrócić czas oczekiwania dzieci na wizytę. Dotychczas maluchy były przyjmowane w poradni rehabilitacyjnej. Jednak tam, na wizytę trzeba było czekac ponad miesiąc.

Utworzenie poradni jest odpowiedzią szpitala na coraz poważniejszy i częstszy problem medycyny wieku rozwojowego. Ma ona pomóc w wykrywaniu i szybkim diagnozowaniu nieprawidłowości, które nieleczone, mogą prowadzić nawet do operacji kręgosłupa. Wady postawy należą do najliczniejszych zaburzeń u dzieci i młodzieży szkolnej dotyczą około 70 proc.uczniów.

 

Do przyczyn powstawania wad postawy zaliczamy m.in wielogodzinne siedzenie w ławkach, noszenie ciężkich tornistrów z podręcznikami, długotrwałe korzystanie z komputera ioglądanie telewizji oraz brak aktywności fizycznej.

 

Nowa poradnia zamierza współpracować ze szkołami orazzamierza uczulać rodziców, by zwracali uwagę na prawidłową postawę swoich dzieci, nakłaniając jerównież do aktywności fizycznej.

powrot.png

W Olsztynie rusza poradnia dla dzieci z wadami postawy

W Olsztynie rusza poradnia dla dzieci z wadami postawy - Od 1 września przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie zacznie działać poradnia wad postawy. Znajdą w niej opiekę dzieci z wadami stóp, kolan i skrzywieniami kręgosłupa.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją